Kokteyl Organizasyon Önerileri

Türkiye genelinde birçok şirket verdiği davetler için organizasyon şirketleri yada catering firmaları ile anlaşma sağlar. Bazı dikkat gerektiren konularsa birçok firma tarafından atlanabilir. Kurumsal olarak hizmet alan lansman, bayi toplantıları, açılış catering, kokteyl organizasyonları gibi hizmetlerde bir çok firma sorun yaşayabiliyor. Bir davet için kokteyl organizasyon hizmeti alırken en önemlisi kişi sayısını doğru belirlemektir.

Sadece davet kokteyl organizasyonu, gelecek olan konuk sayısını belirlemek yanlış bir seçimdir. Bunun yerine çalışan personel sayısı ve ek olarak gelecek konuklarında anlaşma yapmadan önce catering firmalarına belirtmeniz gerekir. Öneri olarak mesela kokteyl organizasyon için davetli sayınız 100 ise çalışan personeliniz 10 sa bunu catering şirketine 110 olarak belirtmeniz organizasyon esnasında sorun yaşamamanızı sağlayacaktır. Fakat bazı organizasyonlar var ki açılış catering gibi gelecek konuk sayısını belirmek ve ne zaman açılış organizasyonunuza katılacağı biraz zordur. Bunun için kolay bir yol ortalama ise kokteyl organizasyonları daveti normalde 2 saat sürmektedir. Eğer catering firması ile anlaşma yapmadan önce beklediğiniz konukların gelmemesi durumunda 30 yada 60 dakika uzatmasını rica etmek de çözümler arasındadır. Birçok kişi tarafından kokteyl de soğuk içeceklerin yeterli olacağı düşüncesindedir fakat kesinlikle yeterli değildir. 

Catering organizasyon firmaları arasında yaptığımız her hizmette mutlaka sıcak içecekler yanı çay ve kahve daha fazla tüketilmektedir. Bunu coffee break hizmeti olarak ta kurumsal şirketler tarafından bilinmektedir. Bu yüzden mutlaka açılış organizasyonu, dernek toplantısı, ürün tanıtım organizasyonları gibi davetlerde mutlaka düşünmenizi deneyimlerimize dayanarak hatırlatırız. Bir önemli konu ise gelecek davetlilerin sayısına göre masa düzeni oluşturulması bunun için bir çok seçenek var.

Öncelikle catering firmaları ile görüşürken fikirlerini ve önerileri mutlaka değerlendirin. Organizasyon şirketleri yaptığı hizmetler doğrultusunda deneyimli oldukları için onların oluşturacağı düzen konukların rahat etmesini sağlayacaktır. Bir de menü seçimi var etkinlik seminer organizasyonu, fabrika, sanat galerisi açılışı, temel atma töreni, toplantı kokteylleri, gala gecesi, konser için hepsinin farklı catering ikram menüleri oluşturulması gerekir. Catering için Organizasyon firmaları sizlere önerileri ve hazır paketleri istediğiniz takdirde sunacaktır.

Bir cevap yazın