Lansman Organizasyonu

Türkiye’de Lansman organizasyonları genellikle kiralanan boş bir mekan veya bir çok büyük firmanın kendi yerlerinde gerçekleşir. Bir çok kişi tarafından lansman kokteyli olarak bilinir ve gelecek olan konuklar için markanın kendi ürünlerini, adını, farklılıklarını ortaya koyarak yaptığı kurumsal organizasyonlardan biridir. Tabi firmanın kapasitesine göre gelecek konukların sayısı farklı dünyaca ünlü markalar yeni bir ürün çıkardığı buna rağbet doğal olarak hayli fazla olacaktır. Bu kadar konuğu karşılamak ise hiçte kolay bir iş değildir. Çoğu zaman lansman için catering firmaları ile anlaşmak ve gereken ekipmanları sağlamak içinse organizasyon şirketleri anlaşmak gerekir.
Lansman Organizasyonu biliyoruz piyasaya süreceğiniz ürün çok önemli ve lansman organizasyonları içinde titizlikle davranıyorsunuz. Hem nasıl özenle davranılmasını yeni çıkan ürün için kim bilir kaç kişilik ekipler halinde çalışıldı ve yatırımlar yapıldı bu yüzden lansman yanı ürün tanıtımı çok önemli. İlk olarak şunu ele alalım lansman organizasyonu, lansman gecesi, ürün tanıtım lansmanı, marka tanıtımı, nasıl yapılır, düzenleme, hazırlıkları ve planlama örnekleri ile başlayalım. Lansman için markamız için gerekli olan ekipman listesini yazılı olarak oluşturalım. Mesela barka vizyon, kürsü, ses sistemi, sahne, ışık sistemleri gibi gerekli olan malzemeleri yazalım. Sonrasında catering firmaları ile görüşüp gelecek konuk sayısı ve istediğimiz ikramları paylaşımını yapalım. Catering kokteyl fiyatları en uygun olanla değil aklımıza en iyi gelen yanı hem menü olarak geniş hem de fiyat açısından uygun olanları değerlendirelim.

Lansman Organizasyon Firmaları İki ayrı catering organizasyon firmaları yerine tüm lansman için gerekli ekipmanları sağlayan bir şirket ile çalışmaya özen gösterelim. Bunun en büyük sebebi zaman sorunu yaşamamız ve boşu boşuna yorulmak tek bir donanımlı firma tüm organizasyon isteklerini gerçekleştirebilir. Anlaşığımız kurumsal organizasyon firması ile masa düzenini ve konuşma yapacak kişilerin yerini daha önceden Belirlemek önemli. Lansman davet organizasyonu sırasında gelecek konuklarınız çok fazla ise numaratör ve karşılama hostesleri ile liste yapmanız çok önemlidir. Sahne, sistemi ve barka vizyon kurulu yaparken herkesin görebileceği yer olması sonradan sorun çıkmasına engel olacaktır.

Lansman Organizasyonu İstanbul Kokteyl organizasyonları için alkollü ve alkolsüz içecekleri konukların kolay ulaşabileceği bir yere kurdurmayı unutmayın. Sıra geldi ikramların nasıl yapılacağı hakkında bilgiler vermeye normal alkolsüz kokteyl organizasyonları için ortalama 100 kişi için 3 yada 4 garson gereklidir. Fakat alkollü kokteyl organizasyonları aynı değil garson sayısını 100 kişi için minimum 4 ya da 5 yapmanız gerekmektedir. Lansman kokteyli için masa kurulumunu şekilde yapabilirsiniz. Ortalama 7 kişi için 1 bistro masa kurulumu yaptırmanız yeterlidir. Ara sıcaklı ikram için anlaştığınız catering organizasyon firması garsonlara tepsilerde dağıtılması sağlarsa soğumadan yiyecekleri servis etmiş olurlar. Sizler için hazırladığımız yazımız anlattıkça uzadıkça uzuyor İstanbul genelinde bir organizasyon yada catering firması ile anlaşmak isterseniz satış temsilcimiz sizlere bir çok hizmet ve catering, kokteyl fiyatları hakkında bilgi verebilir. İster Anadolu yakası ister Avrupa olsun bizi tüm İstanbul genelinde catering organizasyon için arayabilirsiniz.